Bylinné čaje - Cholesterol

☕ Směs 2 dílů estragónu a po 1 dílu květu vřesu a nati rdesna ptačího (truskavce) tvoří velmi účinný prostředek, který se podává při zvýšené hladině krevního cholesterolu.


☕ Jako příklad může sloužit čaj ve složení: nať rozrazilu lékař­ského 40g, kořen pampelišky i s listy 20g, květ měsíčku  20g, nať sporýše lékařského 10g, nať smilu píseč­ného 10g. Celou dávku, uchovávanou v termosce, pijeme po douš­cích přes celý den. 


 

☕ Stejně můžeme podávat i čaj následujícího složení: nať sporý­še lékařského 40g, pravý zelený čaj 20g, list artyčoku 20g, kořen pampelišky i s listy 10g, nať rdesna ptačího (truskavce) 10g.
 

☕ K přípravě čaje pouţijeme 1 lžíci sušené natě rozrazilu a 1 sáček porcovaného zeleného čaje. Můžeme jej ochutit lžičkou cukru a troškou citronu. Tento čaj zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a prospívá celému organismu.

☕ Čajová směs na snížení cholesterolu
Tato čajová směs obsahuje stejné díly natě rozrazilu, kopřivy, přesličky a sporýše. Při preventivním užívání střídáme pití tohoto čaje se zeleným čajem, který má podobné účinky. Snižování cholesterolu v krvi má i antisklerotické účinky a zlepšuje paměť.
 

Tinktury 

Tinktura z jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba) povzbuzuje činnost srdce, mozku, podporuje prokrvení končetin


 

Tinktura ze jmelí bílého omezuje usazování nežádoucích látek v cévách a zklidňuje srdeční činnost
Tinktura z rakytníku řešetlákového čistí tělo od odpadních látek a povzbuzuje krevní oběh