Bylinkové čaje - Akné

☕ Smíchejte 20g natě celíku zlatobýlu, 10g natě mateřídoušky a 10g natě rdesna ptačího - truskavce. Vše dejte do 1/2 l studené vody a nechte přejít varem, potom 10 minut vyluhujte a přeceďte. Čaj nalijte do termosky a přes den popíjejte.


☕ Čaj, který zlepšuje látkovou výměnu: smíchejte po 25g listu kopřivylistu břízymeduňky a 10g kůry krušiny olšové. 2 lžičky směsi přelijte 250ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a pijte 3xdenně před jídlem.


 ☕ Čaj z březového listí se dobře uplatňuje proti akné a jemným vyrážkám. Přibližně dvě hrsti listů přelijte 300ml vroucí vody, nechte pár sekund přejít varem, 1 hodinu vyluhujte a sceďte. Dávku rozdělte na 3 díly a studený čaj pijte ráno, v poledne a večer.


 ☕ Čaj na čištění krve: připravte směs ze 2 lžic listu břízy, 1 lžíce kopřivy a 1 lžíce přesličky. Vrchovatou čajovou lžičku směsi přelijte 200ml vroucí vody, 15 minut vyluhujte a sceďte. Pijte 2xdenně.


 ☕ Čajová směs na čištění pokožky - ke dvěma dílům listu jahody přidáme po jednom dílu natě přesličky, kopřivy a tymiánu. Dvě lžíce směsi zalijeme 0,5 1 vroucí vody a necháme přikryté vychladnout. Scedíme a vlažný čaj pijeme 2-3krát denně nalačno. Nesladíme, do každé dávky přidáme lžičku citrónové šťávy.


☕ K přípravě čajové směsi použijeme stejné díly kořene pampelišky, čekanky, pýru a puškvorce. Dvě lžíce směsi namočíme večer do 0,5 1 teplé vody a necháme macerovat. Ráno uvedeme do varu a necháme přikryté vychladnout. Nesladíme, pijeme 2-3krát denně.